Informacje i zasoby dla kandydatów związane z COVID-19

W tym niepewnym czasie jest wiele informacji do przyswojenia. W miarę jak dokonujesz przeglądu swoich potrzeb, potrzeb rodziny i społeczności, rozumiemy, że możesz mieć również pytania na płaszczyźnie zawodowej. Nieustannie pracujemy nad tym, aby dostarczyć Ci najistotniejszych i najbardziej aktualnych informacji na temat wolnych stanowisk, statusu Twojej aplikacji oraz, w stosownych przypadkach, wyników ostatniej rozmowy kwalifikacyjnej. Na tej stronie znajdziesz informacje i zasoby, które pomogą Ci poruszać się po aktualnych i nadchodzących zmianach w naszym procesie rekrutacji i zrozumieć, z kim należy się kontaktować w przypadku pytań.

W miarę napływania nowych informacji w najbliższych tygodniach, strona ta będzie aktualizowana i będziemy wysyłać aktualizacje na nasze strony w mediach społecznościowych.

Często zadawane pytania na temat rekrutacji i zatrudniania w czasie pandemii COVID-19

Czy Ivanti nadal zatrudnia nowych pracowników?
Tak, Ivanti prowadzi aktywną rekrutację na wiele stanowisk na całym świecie. Rozpocznij poszukiwanie pracy tutaj.

Czy rozmowy kwalifikacyjne odbywają się osobiście czy online?
Dział Pozyskiwania Talentów i kierownicy ds. zatrudniania są odpowiedzialni za koordynację rozmów kwalifikacyjnych. Zazwyczaj wstępne rozmowy odbywają się przez telefon, a kolejne osobiście, a czasami przez telefon lub wideokonferencję. Ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo pracowników i kandydatów jest najważniejsze, w najbliższej przyszłości Ivanti będzie przeprowadzać wszystkie rozmowy telefonicznie i przez wideokonferencje.

Czy stanowiska, na które zatrudniacie wymagają pracy w biurze, czy mogę pracować z domu?
Podczas epidemii COVID-19 bardzo zachęca się do telepracy na stanowiskach z obowiązkami, które mogą być wykonywane zdalnie. Firma Ivanti opracowała plan powrotu większości pracowników do właściwych biur w ciągu najbliższych miesięcy, z z opcjami elastycznej pracy z domu.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o działaniach Ivanti w związku COVID-19?
Ivanti stale aktualizuje wszechstronną listę pytań dotyczących COVID-19.

Jakie macie wskazówki dla kandydatów przygotowujących się do wirtualnej rozmowy kwalifikacyjnej? Zdalne rozmowy kwalifikacyjne są pod wieloma względami podobne do rozmów prowadzonych osobiście: nadal starasz się zrobić dobre wrażenie i przekazać swoje mocne strony, po prostu nie robisz tego w tym samym pomieszczeniu. Przygotowanie jest tak samo ważne w rozmowie zdalnej, jak i osobistej.

W trakcie przygotowań do rozmowy kwalifikacyjnej weź pod uwagę następujące najlepsze praktyki:

  1. Przeczytaj instrukcje i zadaj pytania z wyprzedzeniem, jeśli coś jest niejasne. Upewnij się, że rozumiesz wymagania dotyczące rozmowy i pamiętaj, aby pobrać z wyprzedzeniem wymagane oprogramowanie wideokonferencyjne. Na przykład Ivanti używa Microsoft Teams do zdalnego przeprowadzania rozmów kwalifikacyjnych w trybie audio i wideo. Jeśli nie znasz oprogramowania Teams, przygotuj się wcześniej, aby upewnić się, że rozumiesz aplikację i sposób jej działania. Partner ds. pozyskiwania talentów po stronie Ivanti dostarczy Ci również login i instrukcje obsługi przed rozmową, aby pomóc Ci w przygotowaniach.
  2. Przygotuj miejsce rozmowy: Niezależnie od tego, czy jest to rozmowa telefoniczna czy video, upewnij się, że rozmowę będziesz prowadzić w miejscu, gdzie nie będzie zakłóceń. Pierwsze wrażenia są ważne, dla tego na pewno chcesz zaprezentować profesjonalne i zorganizowane miejsce pracy. Weź pod uwagę oświetlenie w pomieszczeniu.  Najlepsze oświetlenie uzyskasz na przykład, jeśli usiądziesz przed oknem.  Jeżeli  okno będziesz mieć w tle, Twoja twarz będzie w cieniu a prowadzący rozmowę nie będzie cię dobrze widzieć.  Sprawdź swoją przestrzeń roboczą  przed rozmową kwalifikacyjną
  3. Zadbaj o drobiazgi. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby przewidzieć potencjalne problemy i wyeliminować je, zanim wystąpią. W przypadku rozmowy zdalnej obejmuje to zamknięcie całego zbędnego oprogramowania na komputerze, wyłączenie powiadomień, upewnienie się, że urządzenie jest w pełni naładowane oraz upewnienie się, że zwierzęta domowe i dzieci nie będą przerywać rozmowy.
  4. Ubierz się odpowiednio. Unikaj ubrań, które mogą rozpraszać uwagę. Możesz mieć luźny strój biznesowy i nadal zachować profesjonalizm.  
  5. Nawiązuj kontakt wzrokowy. Zdalna wideorozmowa o pracę jest trochę trudna i jest  naturalne, że chce się patrzeć na wszystko, co się dzieje na ekranie. Dlatego staraj się jak najczęściej patrzeć do kamery, a nie na ekran.
  6. Bądź sobą. Pomóż prowadzącemu rozmowę dowiedzieć się kim jesteś i pomóż mu poczuć się komfortowo. Przygotowanie, zaangażowanie i słuchanie to podstawa. 

Życzymy powodzenia w rozmowie i innych kontaktach z Ivanti. Jeśli masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z zespołem Ivanti ds. pozyskiwania talentów.