IVANTI IT ASSET MANAGEMENTZasoby informatyczne — zawsze sprawne i gotowe

Wykorzystujesz tylko 35%* oprogramowania, za które płacisz?

Obetnij wydatki na oprogramowanie i zoptymalizuj jego wykorzystanie.

Jak tworzymy ranking

Blaski i cienie dostawców rozwiązań ITAM. Na ich tle przyjrzyj się Ivanti.

Nie wiesz od czego zacząć?

Szczegółowy przewodnik po tworzeniu skutecznego programu ITAM.

Nie wystarczy śledzić zasoby — trzeba nimi, zarządzać

Zarządzanie zasobami informatycznymi (ITAM) to nie tylko ich śledzenie. Chodzi o to, by nimi zarządzać w całym okresie ich eksploatacji i mieć pewność, że nie zaczynają niszczeć i popadać w zapomnienie. Wykrywanie, normalizowanie i odzyskiwanie zasobów informatycznych pozwala uniknąć ryzyka finansowego wynikającego z posiadania sprzętu i oprogramowania, nad którymi nie ma kontroli.

Zasób stracony z oczu naraża organizację na ryzyko niespełniania wymogów zgodności, ponoszenia nadmiernych wydatków na oprogramowanie, przestojów spowodowanych niesprawnym sprzętem, a nawet zagrożenie bezpieczeństwa wynikające z utraty lub kradzieży.

W ciągu trzech pierwszych miesięcy od rozpoczęcia korzystania z rozwiązania do automatycznego identyfikowania i usuwania nieużywanego oprogramowania udało nam się uniknąć wydatków na opłaty licencyjne w wysokości 958 000 USD.
George LeonardIT Asset Manager

Optymalizuj swoje inwestycje w zasoby IT

Jeśli Twoje zasoby nie pracują dla Ciebie, są tylko przeszkodą

Większość firm ma sporo nieużywanego sprzętu i oprogramowania, które leży odłogiem i tylko zużywa cenne zasoby. Po co płacić za licencje i urządzenia, których się nie potrzebuje? Prawda jest taka, że organizacje nie mają dość wiedzy o swoich zasobach, by w pełni wykorzystać inwestycje w środowisko informatyczne.

Szczegółowy wgląd w posiadane zasoby informatyczne jest niezbędny, by możliwe było odzyskiwanie nieużywanych licencji, zapewnienie zgodności z obowiązującymi przepisami i pełne wykorzystanie tego, co się ma.