Potrzebuję...

zarządzać nie tylko komputerami PC (zarządzanie urządzeniami Apple/Mac)

Raport Gartnera

Przewodnik rynkowy Gartnera — narzędzia do zarządzania klientami Gartner się nie myli.
Pobierz Raport

Zarządzanie wszystkimi punktami końcowymi

Zarządzanie urządzeniami Apple zaprojektowane z myślą o przedsiębiorstwie.
Arkusz Danych Produktu

Historia sukcesu

Jak udało się pomóc w realizacji podstawowej misji edukacyjnej w okręgu szkolnym Granite
Przeczytaj O Zaletach

Zarządzanie urządzeniami z systemami iOS i macOS w środowisku mieszanym

Nie jest żadną tajemnicą, że urządzenia firmy Apple, takie jak iPhone'y, iPady i komputery Mac, są coraz częściej wykorzystywane przez pracowników przedsiębiorstw. W środowiskach, w których zarządzanie sprzętem obejmuje wszystkie urządzenia, także oferowane przez firmę Apple, dostrzegalny jest trend w kierunku zarządzania wszystkimi punktami końcowymi w ramach jednolitej strategii zarządzania.  

Użytkownicy urządzeń firmy Apple oczekują większych możliwości, ale niekoniecznie chcą, by nimi zarządzano. Rozwiązania firmy Ivanti umożliwiają zarządzanie urządzeniami z systemami iOS i Mac na poziomie użytkownika w środowisku mieszanym. Odbywa się to w ramach tych samych przepływów pracy, co w przypadku zarządzania urządzeniami przenośnymi i komputerami PC.  

Zarządzanie urządzeniami Apple w przedsiębiorstwie

Działy IT potrzebują pełniejszych informacji o środowisku informatycznym, pogłębionej analizy ryzyka oraz szczegółowych danych na temat sposobu wykorzystania urządzeń. Do podjęcia odpowiednich działań potrzebne są szczegółowe informacje. Przeczytaj analizę Gartnera, by dowiedzieć się, jak to zrobić.

Szczegółowe informacje i kontrola
Urządzenia Apple są typowymi urządzeniami BYOD. Konieczne jest ich wykrywanie, zarządzanie nimi oraz powiązanie z poszczególnymi użytkownikami.
Wyższa produktywność użytkowników i działu IT
Automatyzacja zadań informatycznych musi iść w parze z unowocześnianiem środowiska wszystkich użytkowników. Nie powinno być tak, że administratorzy systemów muszą korzystać z wielu różnych konsoli.
Zapewnienie bezpieczeństwa urządzeń i aktualności aplikacji
Aby nie dopuszczać do pojawiania się luk w zabezpieczeniach, trzeba stale dbać o aktualność całej infrastruktury. Konieczne jest aktywne przeciwdziałanie zagrożeniom wywoływanym przez wirusy, oprogramowanie typu ransomware i zmiany konfiguracji inicjowane przez użytkowników.
Kontrolowanie zasobów, zgodności i kosztów
Kontrolowanie ryzyka i kosztów wynikających z kar, wydatków niezbędnych na zapewnienie zgodności, nadmiernych zakupów licencji oraz nadmiernego zużycia energii, które wpływają na wyniki.
Ujednolicone procesy zarządzania punktami końcowymi
Zmiany konfiguracji lub instalacje pakietów można wykonywać tak samo, niezależnie od tego, czy chodzi o komputery Mac, iPady, iPhone'y, komputery PC czy inne platformy mobilne.
Zarządzanie edukacją
Zarządzanie i zabezpieczanie technologii i urządzeń w klasie szkolnej.

Zwiększenie możliwości użytkowników urządzeń Apple w przedsiębiorstwie

To użytkownik jest rzeczywistym punktem końcowym. Rozwiązania firmy Ivanti automatyzują zadania informatyczne wykonywane na urządzeniach Apple. Dla działu informatyki oznacza to wzrost produktywności, a dla użytkowników — nowoczesne środowisko pracy. Zaletą rozwiązania jest również to, że administratorzy nie muszą korzystać jednocześnie z wielu konsoli ani stosować różnych paradygmatów zarządzania przy obsłudze i zabezpieczaniu komputerów Mac wraz z komputerami Windows i urządzeniami przenośnymi.  

Unified Endpoint Manager
Połączenie możliwości zarządzania systemami pozwala ujednolicić zarządzanie punktami końcowymi.
Endpoint Security for Endpoint Manager
Działania zabezpieczające zintegrowane z zarządzaniem systemami.

Sprawdzone zarządzanie urządzeniami z systemem Mac

Już od wielu lat pomagamy organizacjom w zarządzaniu komputerami Mac. Obecnie zapewniamy sprawdzoną technologię zarządzania technologiami mobilnymi w przedsiębiorstwie (Enterprise Mobility Management , EMM), która umożliwia zarządzanie wszystkimi urządzeniami firmy Apple z systemami macOS oraz iOS.  

Zdalne sterowanie komputerami Mac

Nie trzeba nigdzie jeździć pół godziny albo dłużej tylko po to, żeby w ciągu pięciu minut zainstalować poprawkę. Problemy użytkowników można rozwiązywać ekonomicznie, korzystając z bezpiecznej funkcji zdalnego sterowania komputerami Mac z dowolnego urządzenia z użyciem przeglądarki obsługującej język HTML 5.  

Usprawnienie udostępniania i wdrażania systemów Mac

Szablony udostępniania automatyzują wszystkie procesy składające się na uaktualnianie, takie jak komunikacja z użytkownikami, ustalanie wszystkich obsługiwanych i licencjonowanych aplikacji oraz standaryzacja obrazów systemu operacyjnego Mac OS.   System macOS można wdrażać bez konieczności użycia serwerów Mac.  

Szybkie wdrażanie oprogramowania i poprawek

Wdrożenie nawet tysięcy komputerów jest możliwe w zaledwie kilka minut. Rozwiązanie umożliwia organizowanie, automatyzowanie oraz wdrażanie wieloetapowych projektów dystrybucji systemów operacyjnych i oprogramowania, jak również instalowanie poprawek dla różnych grup użytkowników. Oprogramowanie można instalować bez udziału użytkownika końcowego lub udostępnić w obszarze roboczym samoobsługi.  

Dostęp do portalu samoobsługowego

Użytkownicy końcowi uzyskują dostęp do obszaru roboczego, który w jednym miejscu zapewnia wszystkie niezbędne narzędzia pozwalające na współpracę z działem IT i korzystanie z aplikacji, zasobów, treści i usług zatwierdzonych przez firmę. Połączenie za pomocą funkcji Apple MDM umożliwia korzystanie ze sklepu Apple App Store w ramach programów DEP (Device Enrollment Program) i VPP (Volume Purchase Program).

Instalowanie poprawek w systemie Mac i aplikacjach

Wprowadzanie nowych wersji systemu operacyjnego Apple oznacza konieczność poświęcenia czasu na aktualizację komputerów. Nowe wersje systemu macOS można wdrażać bez konieczności użycia serwerów Mac.   Do aktualizowania komputerów Mac lub aplikacji innych firm można wykorzystać te same procesy, które są stosowane w przypadku urządzeń zarządzanych z systemem Windows.  

Odzyskiwanie licencji na oprogramowanie

Śledzenie wykorzystania oprogramowania ułatwia optymalizowanie licencji na oprogramowanie w ramach ogólnej strategii zarządzania zasobami. Nieużywane licencje można odzyskiwać i przekazywać tam, gdzie są potrzebne.