Potrzebuję...

zoptymalizować zasoby oprogramowania i sprzętu.

Podejście wielowarstwowe
Zobacz, jakie korzyści może osiągnąć organizacja stosująca kompleksowe rozwiązania do zarządzania zasobami.
Dowiedz Się Więcej
Nie wiesz od czego zacząć?
3 proste kroki do skutecznego zarządzania zasobami informatycznymi. Czyżby najlepszy opublikowany kiedykolwiek wpis na blogu? Niewykluczone.
Przeczytaj Blog
Model osiągnięć
Ten przewodnik po ITAM wprowadzi Cię na właściwe tory. Poznaj swoje miejsce na drodze do zarządzania zasobami informatycznymi.
Pobierz Model

Oszczędzaj budżet na IT

Odkryj pełne możliwości swoich zasobów informatycznych

Niezależnie od branży, w której działa firma, prawdopodobnie ma dużo sprzętu i oprogramowania, które trzeba mieć stale na oku. W swojej pracy użytkownicy potrzebują komputerów stacjonarnych, laptopów, drukarek i smartfonów, a na każdym z tych urządzeń musi działać odpowiednie oprogramowanie.

Jednocześnie trzeba dbać o to, by zasoby były optymalnie wykorzystywane, a koszty nie przekraczały niezbędnego minimum. Potrzebne jest rozwiązanie ITAM, które pozwala zwiększyć korzyści z posiadanych zasobów.
 

Nie można zarządzać czymś, o czym się nie wie

Większość organizacji przyznaje, że nie wie dokładnie, jakie zasoby sprzętowe i programowe funkcjonują w ich środowisku. Wiesz coś na ten temat? Dzięki oprogramowaniu Ivanti będziesz mieć pewność, że zasoby pracują na maksymalnych obrotach.

Automatyczne wykrywanie
Automatyczne wykrywanie zasobów sprzętowych i oprogramowania podłączonych do sieci — zarówno zarządzanych, jak i niezarządzanych.
Optymalizacja licencji
Wgląd w informacje o wykorzystaniu oprogramowania oznacza możliwość szybkiej identyfikacji i odzyskania niedostatecznie wykorzystywanych oraz w ogóle nieużywanych licencji.
Minimalizacja czasów przestoju
Czas to pieniądz. Terminowe procesy konserwacji i wymiany eliminują wydłużone czasy przestoju z powodu awarii sprzętu.
Zautomatyzowane przepływy pracy
Dzięki automatyzacji procesów można zaspokoić potrzeby informatyczne nowych pracowników już w pierwszym dniu pracy. Ponadto nie dopuszcza ona do tego, aby pracownicy, którzy odchodzą z firmy, zabierali ze sobą używane zasoby, licencje czy inny majątek należący do przedsiębiorstwa.

Wiedza to potęga

Rozwiązania Ivanti pozwalają uzyskać wiedzę na temat zasobów znajdujących się już w sieci oraz tych, które dopiero zostały nabyte. To potęga w czystej, nieskrępowanej postaci. Ułatwiają wykrywanie zasobów o newralgicznym znaczeniu dla organizacji, udostępniają dane pozwalające na podejmowanie przemyślanych decyzji oraz pozwalają uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji w środowisko informatyczne.

Ivanti Neurons for ITAM

Obsługa zasobów w całym cyklu ich życia.

Ivanti Neurons for Spend Intelligence

Błyskawiczny wgląd w środowisko oprogramowania i wydatki na aplikacje.

Optymalizowanie inwestycji w sprzęt i oprogramowanie

Sprzęt komputerowy nie jest tani. A licencje na oprogramowanie mogą kosztować dużo więcej. Przydadzą się więc właściwe narzędzia, które pozwolą osiągnąć najwyższy możliwy poziom wydajności.

Optymalizacja oprogramowania

Optymalizacja licencji wymaga bieżącego wglądu w informacje o wykorzystaniu oprogramowania. Niezbędna jest znajomość konkretnych nazw urządzeń, czasu, kiedy oprogramowanie było używane ostatnio, liczby jego uruchomień oraz łącznego czasu działania.

Ujednolicony widok

Oprogramowanie firmy Ivanti do zarządzania zasobami informatycznymi udostępnia kompletny wgląd w ich stan i nie ma żadnego znaczenia, czy zasobami tymi są oprogramowanie lub sprzęt, czy są to zasoby serwera, czy klienta ani czy są to zasoby wirtualne, fizyczne bądź chmurowe.

Odzyskiwanie oprogramowania

Nieużywane licencje można odzyskiwać w celu ponownego przydziału lub renegocjacji cen z dostawcami oprogramowania. Minimalizacji zakłóceń w pracy sprzyja możliwość określania użytkowników i grup użytkowników na potrzeby wykonywania poszczególnych operacji.  

Optymalizacja sprzętu

Dostęp do szczegółowych informacji na temat stanu sprzętu w całym cyklu jego życia, z uwzględnieniem harmonogramów aktualizacji i konserwacji oraz wymagań sprzętowych dotyczących oprogramowania.