POTRZEBUJĘ...zoptymalizować zasoby oprogramowania i sprzętu

MODEL OSIĄGNIĘĆ

Skorzystaj z tego przewodnika przy wdrażaniu oprogramowania IT Asset Management.
3 proste kroki do skutecznego zarządzania zasobami informatycznymi. Czyżby najlepszy opublikowany kiedykolwiek wpis na blogu? Niewykluczone.

PODEJŚCIE WARSTWOWE

Zobacz, jakie korzyści może osiągnąć organizacja stosująca kompleksowe rozwiązania do zarządzania zasobami.

Odkryj pełne możliwości swoich zasobów informatycznych.

Niezależnie od branży, w której działa firma, prawdopodobnie ma dużo sprzętu i oprogramowania, które trzeba mieć stale na oku. W swojej pracy użytkownicy potrzebują komputerów stacjonarnych, laptopów, drukarek i smartfonów, a na każdym z tych urządzeń musi działać odpowiednie oprogramowanie. Jednocześnie trzeba dbać o to, by zasoby były optymalnie wykorzystywane, a koszty nie przekraczały niezbędnego minimum. Potrzebne jest rozwiązanie, które pomoże zwiększyć korzyści z posiadanych zasobów.

Nie można zarządzać czymś, o czym się nie wie

Wiele organizacji przyznaje, że nie wie dokładnie, jakie zasoby sprzętowe i programowe funkcjonują w ich środowisku. Brzmi znajomo? Dzięki oprogramowaniu Ivanti będziesz mieć pewność, że zasoby pracują na maksymalnych obrotach.

Zautomatyzowane przepływy pracy
Zautomatyzowane procesy zapewnią, że nowy pracownik zostanie w pełni wyposażony w niezbędny sprzęt i oprogramowanie, a pracownik odchodzący zwróci wszystkie należące do przedsiębiorstwa zasoby i licencje.
Minimalizacja czasu przestoju
Czas to pieniądz. Terminowe procesy konserwacji i wymiany eliminują wydłużone czasy przestoju z powodu awarii sprzętu.
Optymalizacja licencji
Dzięki pełnemu wglądowi w informacje o wykorzystaniu oprogramowania można szybko identyfikować i odzyskiwać niedostatecznie wykorzystywane oraz w ogóle nieużywane licencje.
Wykrywanie automatyczne
Automatyczne wykrywanie zasobów sprzętowych i oprogramowania podłączonych do sieci — zarówno zarządzanych, jak i niezarządzanych.

Wiedza to potęga

Nasze rozwiązania pozwalają uzyskać wiedzę na temat zasobów znajdujących się już w sieci oraz tych, które dopiero zostały nabyte. Potęga w czystej, nieskrępowanej postaci. Produkty firmy Ivanti ułatwiają wykrywanie zasobów o newralgicznym znaczeniu dla organizacji, udostępniają dane pozwalające na podejmowanie przemyślanych decyzji oraz pozwalają uzyskać maksymalne korzyści z inwestycji w środowisko informatyczne.

Asset Manager
Obsługa zasobów w całym cyklu ich życia
Asset Intelligence
Informacje pozwalające podejmować trafniejsze decyzje
IT Asset Management Suite
Kompletna optymalizacja sprzętu i oprogramowania

Optymalizacja inwestycji w sprzęt i oprogramowanie

Komputery i urządzenia nie są tanie. Licencje na oprogramowanie mogą kosztować jeszcze więcej. Przydadzą się więc właściwe narzędzia, które pozwolą osiągnąć najwyższy możliwy poziom wydajności.

Optymalizacja sprzętu

Dostęp do szczegółowych informacji na temat stanu sprzętu w całym cyklu jego życia, z uwzględnieniem harmonogramów aktualizacji i konserwacji oraz wymagań sprzętowych dotyczących oprogramowania.  

Odzyskiwanie oprogramowania

Nieużywane licencje można odzyskiwać w celu ponownego przydziału lub renegocjacji cen z dostawcami oprogramowania. Minimalizacji zakłóceń w pracy sprzyja możliwość określania użytkowników i grup użytkowników na potrzeby wykonywania poszczególnych operacji.  

Ujednolicony widok

Oprogramowanie Asset Management Suite udostępnia kompletny wgląd w stan zarządzanych zasobów informatycznych i nie ma żadnego znaczenia, czy zasobami tymi są oprogramowanie lub sprzęt, czy są to zasoby serwera, czy klienta ani czy są to zasoby wirtualne, fizyczne bądź chmurowe.

Optymalizacja oprogramowania

Aplikacja Workspaces zapewnia bieżący wgląd w informacje o używanym oprogramowaniu, co pozwala na optymalne wykorzystanie licencji. Niezbędna jest znajomość konkretnych nazw urządzeń, czasu, kiedy oprogramowanie było używane ostatnio, liczby jego uruchomień oraz łącznego czasu działania.

ZOSTAŃ SPECJALISTĄ DS. ZASOBÓW

UMIEŚĆ TEN TYTUŁ W LINKEDIN