Potrzebuję...

sterować zdalnie każdym komputerem PC lub Mac z dowolnego miejsca.

Dlaczego my?
Trzy wystarczające powody, by zwrócić na nas uwagę.
Obejrzyj Film
Nowy przewodnik Gartnera
Przewodnik rynkowy Gartnera — narzędzia do zarządzania klientami
Przeczytaj Raport
Arkusz danych
Zarządzanie wszystkimi urządzeniami użytkowników za pomocą systemu Management Suite
Szczegóły Produktu

Trudno sobie wyobrazić współczesny dział IT wspomagający użytkowników bez oprogramowania do zdalnego sterowania

Jednego inżyniera sieci odpowiedzialnego za rozwiązywanie problemów w 20 placówkach okręgu szkolnego, który robi to osobiście na miejscu. Albo informatyków obsługujących średnio 750 biletów usług miesięcznie, którzy zapewniają wsparcie techniczne ręcznie. Oznaczałoby to więcej wyjazdów, problemów, potrzebnego czasu i oczywiście wyższe koszty.  

Narzędzia do zdalnego sterowania umożliwiają analizowanie systemów i rozwiązywanie problemów bez konieczności tak częstych wizyt u użytkowników. Prawie każdym komputerem można sterować zdalnie, uzyskując do niego bezpieczny dostęp przy użyciu dowolnego urządzenia wyposażonego w przeglądarkę. Każdemu użytkownikowi można w ten sposób pomóc w dowolnym miejscu i czasie.

Po co jechać pół godziny tylko po to, żeby w ciągu pięciu minut zainstalować poprawkę?

Rezygnacja z dojazdów w każde miejsce i ograniczenie liczby wizyt u użytkowników oznaczają wymierne oszczędności czasu i pieniędzy. Problemy można rozwiązywać przez komunikację z użytkownikami.  

Szybkie rozwiązywanie problemów
Problemy można szybko rozwiązać, nie wstając zza biurka. Oszczędności z tego tytułu liczone są w tysiącach godzin.
W dowolnym miejscu i z dowolnego urządzenia
Zdalne sterowanie jest możliwe z poziomu dowolnego urządzenia, takiego jak komputer PC, tablet lub smartfon, przy użyciu przeglądarki obsługującej język HTML 5.
Wbudowane bezpieczeństwo
Użytkownicy wiedzą, kiedy właściwy pracownik działu IT łączy się z nimi i przejmuje kontrolę nad urządzeniem. Sesje są szyfrowane i rejestrowane na potrzeby późniejszego audytu.
Interakcja i komunikacja
Czasami najlepszym sposobem jest edukacja. Umożliwiają to narzędzia do prowadzenia rozmów internetowych, rysowania lub przeprowadzania prezentacji.

Zdalna i elastyczna usługa

Użytkownicy usług informatycznych są najważniejsi, co oznacza, że działy IT muszą zaspokajać nieustannie rosnące oczekiwania pracowników, a jednocześnie bez chwili wytchnienia dbać o bezpieczeństwo sieci przedsiębiorstwa. Możliwość obsługi przy użyciu funkcji zdalnego sterowania to duży krok w kierunku spełnienia oczekiwań użytkowników oraz zwiększenia efektywności serwisu i wsparcia.

Endpoint Manager
Zintegrowane zdalne sterowanie umożliwia kompleksowe zarządzanie urządzeniami

Funkcje zdalnego sterowania w zbliżeniu

Szczegółowy opis najważniejszych możliwości zdalnego sterowania, z których korzystają codziennie tysiące organizacji.  

Komunikacja z użytkownikami

Sterując zdalnie urządzeniem użytkownika, można za pomocą narzędzi do rozmów internetowych i funkcji rysunkowych omawiać możliwości rozwiązania problemu.   Narzędzia do rysowania pozwalają na wskazywanie obiektów, odręczne rysowanie i zaznaczanie fragmentów ekranu.  

Bezpieczeństwo oparte na rolach

Administrowanie w oparciu o role daje pewność, że administratorzy mogą sterować zdalnie komputerami tylko tych pracowników, którzy są do nich przypisani.   Użytkownicy wiedzą, kiedy nad ich urządzeniami przejęto zdalnie kontrolę i kto to zrobił.  

Raporty kontrolne

Bezpieczeństwo jest dodatkowo zwiększone dzięki centralnemu przechowywaniu raportów i informacji kontrolnych dotyczących każdej sesji zdalnego sterowania.  

Inicjowanie działań

W razie potrzeby istnieje możliwość otwarcia okna rozmowy internetowej, przesłania plików, uruchomienia aplikacji lub ponownego uruchomienia komputera.  

Wykorzystanie oprogramowania Cloud Services Appliance

Wszystkie dane przesyłane podczas zdalnego sterowania komputerami użytkowników za pośrednictwem oprogramowania Cloud Services Appliance są szyfrowane bez użycia sieci VPN.   Spełnione są wymogi standardów zabezpieczeń, takich jak FIPS 140-2.

Dostęp z użyciem przeglądarki

Do zapewnienia pomocy technicznej wystarczy dowolna przeglądarka obsługująca język HTML 5. Aby z dowolnego miejsca przeprowadzić obsługę komputera PC lub Mac, wystarczy użyć tabletu lub zalogować się na komputerze. Przeglądarka nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania ani wtyczek, a po zakończeniu nie trzeba niczego odinstalowywać.