Zabezpieczenie oparte na zerowym zaufaniu dla mobilnego miejsca pracy

„Zerowe zaufanie to nie technologia, to nie coś, co kupujesz – to strategia.” – Gregory Touhill, dyrektor Zespołu ds. gotowości na wypadek awarii komputerowych Uniwersytetu Carnegie Mellon, były CISO w administracji Obamy

Mobilne miejsce pracy już tu jest

Teraz czas je zabezpieczyć.

Praca z dowolnego miejsca oznacza, że pracownicy potrzebują dostępu do firmowych aplikacji i danych z dowolnego urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie. To nowy poziom wolności – i narażenia. Poruszaj się po nowym środowisku z zabezpieczeniami stworzonymi specjalnie z myślą o mobilnych miejscach pracy. Uzyskaj kompleksowe zabezpieczenia dla każdego urządzenia, każdego użytkownika, każdej aplikacji i każdej sieci – w dowolnym miejscu.

Co to jest zerowe zaufanie?

Nigdy nie ufaj. Zawsze weryfikuj.

Zerowe zaufania to ramy bezpieczeństwa, które zakładają, że w sieci zawsze znajdują się szkodliwe podmioty. Stałe monitorowanie i egzekwowanie adaptacyjne zapewnia ciągłą ochronę na poziomie użytkownika, urządzenia, aplikacji, sieci i danych.

Dlaczego potrzebujesz zerowego zaufania?

Zero zaufania. Zero kompromisów.

Wraz z rosnącą liczbą zagrożeń oraz ich wyrafinowaniem, zerowe zaufanie jest właściwym rozwiązaniem dla mobilnego miejsca pracy. Poprzez ciągłą weryfikację postawy i zgodności oraz zapewnienie najmniej uprzywilejowanego dostępu, możesz zmniejszyć zasięg ataków na organizację i prawdopodobieństwo naruszenia bezpieczeństwa danych. Ponadto zerowe zaufanie łagodzi zagrożenia, tworząc spójne i bardziej wydajne środowisko bezpieczeństwa dla użytkowników, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Przyjmij postawę zerowego zaufania

Masz już zasoby IT, zasady bezpieczeństwa, infrastrukturę sieciową, wymagania dotyczące zgodności i potrzeby użytkowników. Każdy z tych elementów jest unikalny dla Twojej organizacji – a Twoja przygoda z zerowym zaufaniem również będzie wyjątkowa. Zerowe zaufanie nie jest podejściem uniwersalnym. Można je dostosować do aktualnego stanu, strategii i celów.

Filary zerowego zaufania

Skuteczne zabezpieczanie zaczyna się od jednego z tych fundamentalnych filarów zerowego zaufania.

Weryfikuj użytkowników

Nawet jeśli mają najlepsze intencje, użytkownicy nadal pozostają najsłabszym ogniwem, a ataki phishingowe są obecnie rozpowszechnione bardziej niż kiedykolwiek. Zabezpiecz swoich użytkowników za pomocą silnych rozwiązań uwierzytelniających, takich jak uwierzytelnianie wieloskładnikowe, bezpieczny dostęp bez hasła, dane biometryczne oraz zarządzanie dostępem uprzywilejowanym.

Zarządzaj urządzeniami

Wzrasta liczba ataków typu ransomware. Aby nie dopuścić do działania szkodliwych podmiotów, jednocześnie zachowując te same wrażenia użytkownika, należy zapewnić ciągłe zarządzanie podatnością, inteligentne zarządzanie poprawkami i wykrywanie zagrożeń mobilnych oraz ich usuwanie.

Zabezpiecz obciążenie robocze i aplikacje

Niezależnie od tego, czy obciążenie robocze znajduje się w chmurze, czy jest przetwarzane lokalnie, podejście zerowego zaufania może obsługiwać bezpieczne praktyki programistyczne, najmniej uprzywilejowany dostęp, bezpieczną komunikację między aplikacjami i zabezpieczenia kontenerów.

Chroń swoją sieć

Dla dostępu do sieci o zerowym zaufaniu kontekst ma kluczowe znaczenie. Organizacje muszą wyjść poza tradycyjne sieci VPN i projektować sieci z mikrosegmentami, które mogą podejmować inteligentne decyzje dotyczące kontroli dostępu w oparciu o atrybuty użytkownika, postawę urządzenia i typ aplikacji.

Chroń swoje dane

Wiemy, jak trudno jest uzyskać mapowanie, klasyfikację i zapobieganie stratom danych na dużą skalę w nowoczesnym środowisku pracy. Higiena danych ma jednak kluczowe znaczenie dla ciągłości, zgodności i prywatności.

Ciągła widoczność i automatyzacja odpowiednio do skali

Nie możesz zabezpieczyć tego, czego nie widzisz. Bądź na bieżąco dzięki rozległym raportom z całej infrastruktury IT i zautomatyzowanemu reagowaniu na zagrożenia. To jedyny sposób na skalowanie zespołów IT tak, aby sprostały wyzwaniom związanym z zabezpieczaniem mobilnych miejsc pracy.

Zabezpiecz użytkowników

Zmniejsz prawdopodobieństwo naruszeń danych, eliminując hasła i wdrażając mobilne rozwiązania antyphishingowe.

Zero Sign-On
Zabezpiecz urządzenia

Zabezpieczaj urządzenia dzięki UEM oraz inteligentnemu zarządzaniu poprawkami.

Unified Endpoint Management
Zabezpiecz dostęp

Włącz bezpieczny dostęp do aplikacji, zarówno w chmurze, jak i lokalnies.

Zero Trust Access